BLOG delprima.pl
Wartości odżywcze anchois

Wartości odżywcze anchois

Dlaczego warto wprowadzić anchois na stałe do naszego menu?

Co dostarczamy naszemu organizmowi, spożywając anchois?

Nowy wpis - zapraszamy do lektury!

Trufle - o czym trzeba wiedzieć?

Trufle – z czym to się je?

Trufle należą do elitarnej grupy produktów. W hierarchii kulinarnej plasują się obok takich rarytasów jak szafran czy kawior, a ich cena potrafi przekroczyć kilka tysięcy euro za kilogram. Czym te niezwykłe grzyby przyciągają uwagę smakoszy ze wszystkich stron świata?

Jak działa na nas cukier?
Jak działa na nas cukier?

Jak działa na nas cukier?

Niedawno pisaliśmy o zwiększeniu spożycia cukru w Polsce. Ostatnio w czasopiśmie „Neuroscience & Biobehavioral Reviews” pojawiły się wyniki badań naukowców z dwóch uniwersytetów brytyjskich: Uniwersytety Warwick i Uniwersytetu w Lancaster oraz niemieckiego Uniwersytetu Humbolta. Opisują oni reakcje organizmu ludzkiego po spożyciu cukru.

W ostatnich latach właściwie na całym świecie notuje się wzrost konsumpcji cukru – przede wszystkim tego przetworzonego, znajdującego się w pożywieniu i napojach. Do tej pory część naukowców wskazywała, że po spożyciu cukru nastrój się poprawia, a część wskazywała, że nastepuje pogorszenie samopoczucia i ogólnego stanu psychicznego.

Podczas badań przeprowadzono 31 testów na 1259 uczestnikach, sprawdzono 176 potencjalnie możliwych efektów. Testy były przeprowadzane zarówno tuż po spożyciu, jak i w określonych interwałach czasowych po konsumpcji.

Okazało się, że wbrew obiegowej opinii spożycie cukru nie wpływa korzystnie na żaden aspekt naszego nastroju. Ale ma skutki negatywne: po 30 minutach od spożycia ludzie uczestniczący w badaniach zaczynali odczuwać zwiększone zmęczenie. Po kolejnych 30 minutach zaczęła spadać koncentracja badanych.

Wniosek jest jeden – należy ograniczać spożycie cukrów i promować zdrowsze alternatywy.

Ze swojej strony zapraszamy do działu „Produkty bezcukrowe” na stronie www.delprima.pl

 

Żródło: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0149763418309175

Ilustracja: Designed by Freepik

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl