BLOG delprima.pl
Jakie kuchnie świata korzystają z anchois? Sprawdź, gdzie anchois jest najpopularniejsze

Przetwory z sardeli europejskiej, czyli anchois, to malutkie rybki, które charakteryzują się niezwykle wyrazistym smakiem oraz zapachem. Cieszą się one ogromną popularnością na całym świecie. Odpowiadając na pytanie, w jakich kuchniach korzysta się z anchois, należy zaznaczyć, że uwielbia je kuchnia włoska, hiszpańska, a także francuska. Pomysłów na ich wykorzystanie jest naprawdę wiele. Można podawać je jako przystawkę przed daniem głównym, świetnie sprawdzą się jako zakąska na imprezie, można na ich bazie przygotowywać rozmaite dania główne.

Wartości odżywcze anchois

Wartości odżywcze anchois

Dlaczego warto wprowadzić anchois na stałe do naszego menu?

Co dostarczamy naszemu organizmowi, spożywając anchois?

Nowy wpis - zapraszamy do lektury!

Spożycie cukru w Polsce
Spożycie cukru w Polsce

 

W połowie lutego w siedzibie Ministerstwie Zdrowia został przedstawiony raport na temat spożycia cukru w Polsce. I na początku wpisu powiemy, że nie jest dobrze. Niestety.

Co prawda spadła konsumpcja cukru nieprzetworzonego (kryształ, puder, w kostkach), jednak nastąpił wzrost spożycia cukrów przetworzonych.

 

 

Duży udział w spożyciu cukrów przetworzonych w Polsce ma syrop glukozowo-fruktozowy (ang. high fructose corn syrup – HFCS). Do jego produkcji wykorzystywana jest skrobia kukurydziana, z której uzyskuje się syrop wysokoglukozowy (ok. 96-98% glukozy). Od lat 60. XX wieku jest szeroko wykorzystywany w przemyśle spożywczym ze względu na dużo niższe koszty produkcji w porównaniu z tradycyjnym cukrem.

Syrop ma szerokie zastosowanie – można go znaleźć w bardzo dużej gamie produktów: dżemach, zupach, ketchupach, zalewach do ogórków i śledzi, wyrobach piekarniczych, licznych wyrobach mleczarskich, takich jak jogurty, desery mleczne, lody. Choć nasze pierwsze skojarzenie to słodkie napoje – zarówno gazowane, jak i niegazowane (np. napoje owocowe, izotoniki).

Przy spożywaniu słodkich napojów należy pamiętać, że jedna szklana napoju o pojemności 250 – 300 ml zawiera całodzienną dopuszczalną ilość cukrów prostych w diecie.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl