BLOG delprima.pl
Jakie kuchnie świata korzystają z anchois? Sprawdź, gdzie anchois jest najpopularniejsze

Przetwory z sardeli europejskiej, czyli anchois, to malutkie rybki, które charakteryzują się niezwykle wyrazistym smakiem oraz zapachem. Cieszą się one ogromną popularnością na całym świecie. Odpowiadając na pytanie, w jakich kuchniach korzysta się z anchois, należy zaznaczyć, że uwielbia je kuchnia włoska, hiszpańska, a także francuska. Pomysłów na ich wykorzystanie jest naprawdę wiele. Można podawać je jako przystawkę przed daniem głównym, świetnie sprawdzą się jako zakąska na imprezie, można na ich bazie przygotowywać rozmaite dania główne.

Wartości odżywcze anchois

Wartości odżywcze anchois

Dlaczego warto wprowadzić anchois na stałe do naszego menu?

Co dostarczamy naszemu organizmowi, spożywając anchois?

Nowy wpis - zapraszamy do lektury!

Dieta śródziemnomorska najlepsza w 2019 roku!!!!
Dieta śródziemnomorska najlepsza w 2019 roku!!!!

U.S.News & World Report to amerykański wydawca wiadomości i informacji. Na podstawie wielu danych cyklicznie Publikuje także rankingi np. szkół wyższych, szpitali. Firma jest niezależna i istnieje już ponad 85 lat.

Na przełomie 2017 i 2018 roku na stronie internetowej pojawiło się zestawienie 41 diet/sposobów odżywiania. I z przyjemnością odnotowujemy, że pierwsze w ogólnym rankingu miejsce zajęła dieta śródziemnomorska. Co więcej – w kategorii zdrowe odżywianie uzyskała 4,9 punktu na 5 możliwych.

Aby taki ranking mógł powstać,. Redaktorzy i reporterzy z U.S.News spędzili miesiące wyszukując czasopisma medyczne, raporty rządowe i inne zasoby. Na tej podstawie stworzono 41 profili różnych planów żywieniowych. W każdym z nich jest opis, jak działa dana dieta, czy nie jest szkodliwa dla organizmu i czy łatwo realizować jej zalecenia w praktyce.

Dieta śródziemnomorska opiera się na warzywach, owocach morza i oliwie z oliwek. To są trzy podstawowe jej składniki. Do tego dochodzą orzechy, wino, oliwki. Dzięki tym składnikom, osoby z rejony Morza Śródziemnego żyją dłużej, mniej chorują na choroby układu sercowo-naczyniowego. Również zapadalność na część nowotworów jest mniejsza, a przeżywalność przy chorobach nowotworowych jest zdecydowanie wyższa.

Dieta śródziemnomorska zajęła:

- pierwsze miejsce w ogólnym rankingu,
- pierwsze miejsce w rankingu diet dla cukrzyków,
- pierwsze miejsce w rankingu zdrowie odżywianie,
- pierwsze miejsce w rankingu zdrowe serce,
- pierwsze miejsce w rankingu diet na bazie roślin,
- pierwsze miejsce wśród diet najłatwiejszych do zastosowania.

Całość artykułu jest na stronie U.S.News: https://health.usnews.com/best-diet/best-diets-overall

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z całym rankingiem i jego opisem. Jest on w języku angielskim, jednak korzystając z narzędzi takich jak Google Tłumacz (https://translate.google.pl/?hl=pl&tab=TT) można przetłumaczyć tekst na język polski.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl